Edukaciniai tekstai

Pašaukimas: nerimas ar įkvėpimas?

2024 09 02



Nuotr. autorė - Renata Choromanskienė


„Kaip atrasti savo pašaukimą?“ - šis klausimas jus įkvepia ar kelia nerimą ir skausmą? Ar nemanote, kad, jo nelikus, daugeliui žmonių palengvėtų? Nes pašaukimas, dažnai, reiškia baimę. Baimę, kad nepavyks. Baimę nebūti tuo, kuo norėtum būti. Baimę neatrasti. Baimę kažkuo netapti. Galbūt, pašaukimas mums yra našta? Ji mus spaudžia. Mes bijome nesėkmės ir nenorime jausti skausmo. Esame pernelyg jautrūs - tai šiuolaikinio žmogaus tendencija. Pašaukimo klausimas gali būti sunkus, nes reikalauja pastangų ir tam tikros keliautojo dvasios. (...)

Pašaukimas nėra apie tai, kuo aš užsiimu, kokią vietą užimu visuomenės hierarchijoje, kiek uždirbu, kiek turiu draugų, kiek esu populiarus ir mėgiamas socialiniuose tinkluose. Pašaukimas yra apie tai, kas sukuria manyje vientisumą. Kai nesiekiu mėgdžioti kitų, nepasiduodu madingoms tendencijoms, norui įgyti madingą profesiją. Pašaukimas yra apie prasmės ir pilnatvės jausmą, apie galimybę „pripildyti“ save ir praturtinti savo aplinką. (...)

Iš pradžių maniau, kad gyvenime galima daryti kompromisus: užsiimti tuo, kas neįdomu, mėginti patikti, eiti „išskaičiavimo“ keliu, bet pajutau, kad tai klystkelis. Tai, ką darau, neturi manęs grauti iš vidaus. (...)

Gamta yra „įdėjusi“ į žmogų kažką, kas jau savaime kreipia jį į vieną ar kitą sferą. Tačiau talento atradimo klausimas yra sudėtingesnis: eksperimentams, savęs išbandymui, pasitikrinimui reikia tam tikro veikimo lauko. Turime pajusti, kas mums teikia vidinį pasitenkinimą. Tai svarbus žingsnis savistabos link. Kiekvienas, kad ir mažiausias, kasdienis darbas turi tarnauti mūsų vystymuisi, mūsų vidiniam pasitenkinimui. Ir nors daugeliui dalykų reikia pastangų, svarbu suprasti, kad tai būtina siekiant asmenybės vientisumo.

Ištraukos iš ukrainiečių filosofo Andrii Baumeisterio paskaitos „Kaip atrasti savo pašaukimą“. Visa paskaita: https://rb.gy/esea5n