Edukaciniai tekstai

Kaip gimsta idėjos?

2023 03 23




Alfred Tolle (Vokietija)
Asociacijos „Wisdom Together“ įkūrėjas
 

Albertas Enšteinas kartą yra pasakęs: „Intuicija yra slapta dovana, o mūsų kognityviniai gebėjimai ir intelektas jai tarnauja.“ Tačiau mes sukūrėme visuomenę, kuri priskyrė tarnui karaliaus poziciją, o slaptą dovaną pamiršo. Turime tai sugrąžinti. Kūrėjai, dažniausiai, apie tai žino, ir, kartais - sąmoningai, kartais - nesąmoningai, naudojasi savo gilumine intuicija.

Intuicija yra skirtingai suvokiama ir apibrėžiama. Aš ir kai kurie mokslininkai mano, kad intuicija ir nuojauta nėra tas pats. Intuicija – tai žmogaus susijungimas su pačiu savimi ir jo paties - su aukštesne sfera. Taigi aplink mus yra sąmonės laukas - kvantinėje fizikoje jis vadinamas Psi (Ψ) lauku (tokį pavadinimą jam suteikė vengrų mokslininkas Ervinas Laszlo). Šiame lauke nėra nei laiko, nei erdvės – viskas vienu metu. Bet čia „randasi dalykai“.

Tačiau naudotis intuicija nereiškia viską „paleisti“ ir tada pajausti, kad aplankė kažkokia idėja. Tai yra tam tikras darbas. Yra atlikti tyrimai, kaip Nobelio premijos laureatams gimė jų idėjos. Išvada - reikia „dirbti“, kaupti žinias giliai suvokiant, ko, iš tiesų, ieškai. Ir tada, kažkuriuo momentu, reikia viską paleisti - palikti intuicijai. Tuomet intuicija susijungia su Psi lauku, kuris, savo ruožtu, prisijungia prie ilgai kauptų mūsų žinių. Ši kombinacija sukuria naują idėją, sprendimą ar visiškai unikalų dalyką. Vieni žmonės tai daro sąmoningai, kiti – nesąmoningai.

Aš netikiu, kad galima tiesiog gulėti ir laukti, kol kažkas ateis per mane į šį pasaulį. Pažvelkite į menininkus, architektus, mokslininkus – jie dirba labai sunkiai, kol priartėja prie taško, kuriame viską „paleidžia“, ir tada aktyvuojasi intuicija. Laukai susijungia ir vėl prasideda darbas. Negalime sakyti: „O, mane aplankė idėja, dabar jau galiu atsipalaiduoti“. Ne, svarbu suprasti, kas atsirado ir atnešti tai į pasaulį. Tai ištisas procesas ir sunkus darbas. Svarbiausia - susijungti su savo intuicija keliant klausimus: kodėl esu čia, kokie yra mano tikslai, kaip aš kontaktuoju su aplinka – ne tik su žmonėmis, bet ir su visa gyvąją gamta. Tada sujungti tai su savo pažinimo gebėjimais ir visa tai atnešti į pasaulį. Šie trys žingsniai ir sukuria kai ką unikalaus, revoliucingo.

Tarptautinė mąstymo erdvė „Naujos prasmės versle: plečiam požiūrį į kūrybinį protą“, Lizari, 2018